loading...

Ogłoszenia parafialne - VI niedziela zwykła 4.02.2018 r.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus uzdrawia teściową Szymona Piotra. Czy ja mam odwagę przyprowadzać do Jezusa moich bliskoch, którzy cierpią fizycznie lub duchowo?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 luty 2018 r.

 

 1. W poniedziałek w liturgii wspominamy świętą Agatę, dziewicę męczennicę. Tego dnia zachęcamy wiernych, aby na wieczorną mszę świętą przynieśli chleb, który zostanie pobłogosławiony przez przyczynę św. Agaty.
 2. We wtorek 7 lutego, zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych oraz na mszę świętą zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego odbędzie się comiesięczne spotkanie grupy paliatywnej.
 4. Rozkład nabożeństwo o godz. 17.30 w tym tygodniu przedstawia się następująco: w środę nowenna do Wspomożycielki Wiernych, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i w piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek 8 lutego o godz. 18.00 - zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą wotywną O Duchu Świętym, podczas której to mszy świętej będą polecane Panu Bogu wszystkie sprawy związane z trwającym II Synodem naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Chcemy się wsłuchać głos Ducha Świętego i usłyszeć co On mówi do naszej wspólnoty Kościoła. Po mszy świętej w sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne zebranie parafialnego zespołu synodalnego. W tym zebraniu oprócz poszczególnych przedstawicieli naszych wspólnot mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy chcą się zaangażować o prace synodalne. Serdecznie zapraszamy.
 6. W niedzielę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych których mamy blisko siebie i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele odprawimy mszę świętą  wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym w dotarciu do naszej świątyni.
 7. Ks. Krzysztof Kowal, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pile, posługujący na Kaukazie 3 lata, zaprasza na DWUTYGODNIOWĄ PIELGRZYMKĘ DO GRUZJI, AZERBEJDŻANU I ARMENII pod koniec września 2018 roku. Będziemy robić własnymi rękami wino w Gruzji, zobaczymy bogactwo i biedę kraju naftowego, jakim jest Azerbejdżan oraz przeniesiemy się do początków chrześcijaństwa w Armenii. Cena około 3.990 zł (zależnie od ilości zgłoszeń).
 8. Ks. Krzysztof Kowal - Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pile  Tel. Kontaktowy  604 83 24 05
 9. W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 10. Bardzo dziękujemy:
  Wspólnocie Przyjaciele za zorganizowanie kolejnego Turnieju im. ks. Lesława Głuchowskiego. Turniej odbył się w minioną sobotę, w turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkoły podstawowej i 6 drużyn dorosłych.

  Podziękowanie składamy na ręce Pana Jana Pieprza.W imieniu Pani Katechetki Ewy i dzieci, które w tym roku przygotowały Kolędników Misyjnych składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom i osobom, które zaprosiły kolędników do swoich domów. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na pomoc biednym dzieciom z Syrii.

  Składamy także serdeczne podziękowanie za wszelkie wykonane prace i posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych braciom ze Wspólnoty „Nikodem” i Przyjaciołom.
   
 11.  Kino "Helios" serdecznie zaprasza w środę o 19.30 na film o życiu św. Ignacego pt. "Loyola" Cena biletu na hasło NAZARET to 13 zł.
 12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła