loading...

Ogłoszenia Parafialne - Wniebowstąpienie Pańskie 13 V 2018

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Chrystus Pan po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy tych naszych braci i siostry, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej do odważnego otwarcia swego serca na Boże Miłosierdzie.

 

 

  1. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Panią Marię Adamską, która reprezentuje Apostolat Maryjny z Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Można po mszy świętej otrzymać za darmo medalik Niepokalanej, który jest rozprowadzany przez ten Apostolat. 13 maja 1978 roku, czyli dokładnie 40 lat temu, miał miejsce na Placu Piotrowym w Rzymie zamach na Ojca Świętego Jana Pawła II, wierzymy że Maryja Niepokalanie Poczęta uchroniła naszego Papieża od śmierci. Oddajmy się pod Jej opiekę, aby stała sie dla nas Matką i Wspomożycielką.

 

  1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich wiernych na Nabożeństwo Majowe wraz z Procesją Fatimską o godzinie 17.00

 

  1. Dzisiaj także o godz. 17.00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych w naszym Oratorium.

 

  1. Wszystkich mieszkańców naszego Osiedla Staszyce, zapraszamy na  Majówka na Staszycach. Miejsce imprezy: Plac zabaw „Relaks pod Chmurką” w Pile przy ulicy Motylewskiej 9. Rozpoczęcie Majówki o godz. 14.00, w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, organizatorem przedsięwzięcia jest Radny Miasta Piły Pan Marek Andruszkiewicz wspólnie z Radą i Zarządem Osiedla Staszyce.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 21.00 w naszej starej kaplicy parafialnej rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się mszą świętą z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Za tydzień 20 maja na mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy III wraz ze swoimi rodzinami będą przeżywać swoją Rodzinną Uroczystość Komunijną, dlatego prosimy Parafian, aby skorzystali z udziału w Liturgii Mszy Niedzielnej o innych godzinach, pozostawiając  miejsca dla zaproszonych gości. Tego dnia msza święta o godz. 12.30 zostanie odprawiona w kaplicy parafialne.

 

  1. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne prowadzone przy naszym kościele. W najbliższym czasie planujemy położenia kostki  brukowej w miejsce betonowych płyt przed głównym wejściu do świątyni.

 

W miniony tygodniu odszedł  do wieczności:

Śp. Stuligrosz Bernard, lat 70, zam. ul. Dolna 5

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła