loading...

Ogłoszenia parafialne - XXX niedziela zwykła 27.10.2019

Z racji trwającego nadzwyczajego miesiąca misyjnego, gościmy dzisiaj  w naszej parafii przedstawicieli Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Przedstawią nam możliwość włączenia się do programu pomocy dla dzieci Afryki "Adopcja Serca". Po Mszy św. będą także zbierać ofiary na wsparcie dla misyjnych ośrodków dożywiania dla zagłodzonych dzieci i inne projekty pomocy na rzecz najbiedniejszych z biednych, realizowane we współpracy z polskimi misjonarzami. Przyjmijmy ich z otwartym sercem, pamiętając o słowach Pana Jezusa: "Kto by przyjął jedno takie dziecko w imię Moje, Mnie przyjmuje".

 

Dzisiaj po mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert pt. ”Nie lękajcie się” ku czci Patrona naszej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej - św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie.

 

W poniedziałek 28 października w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Tadeusz Kiciński i ks. Szymon Kasprzak. Solenizanci odprawią mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

We wtorek po mszy świętej wieczornej odbędzie się posiedzenie Rady wychowawczo-Duszpasterskiej i spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot Parafialnych do udziału w obradach.

 

W środę 30 października o godz. 16.40 zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych.

 

W czwartek 31.X. przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, od godz. 17.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego sakramentu, a godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Bosko. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i budowniczych naszego Kościoła.

 

W ostatni dzień miesiąca października, w czwartek zapraszamy młodzież z całego naszego miasta na tzw. „Noc Świętych”. Rozpoczęcie Nocy Świętych w naszym kościele o godz. 19.30. Po wspólnym nabożeństwie i odmówieniu Litanii do Wszystkich Świętych zapraszamy młodzież do naszego Oratorium, gdzie do północy odbywać się będzie zabawa.

 

W najbliższy piątek - 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. Procesja na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00, a po niej około godziny 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Pierwszego listopada w o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wspominkowe. Serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę 2 listopada - Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze oczekują na to, aby dołączyć do grona świętych w niebie. W naszym kościele zostaną odprawione msze święte: o godz. 7.00, dodatkowa msza święta o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00, o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo wypominkowe. Tego dnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15 zapraszamy wraz z Salezjanami Współpracownikami na wspólne nawiedzenie cmentarza, modląc się w godzinie miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych.

Za tydzień w niedzielę 4 listopada, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic żywego różańca.

Można składać, jak co roku, tzw. „wypominki” za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia szczególnie ks. Tadeuszowi i Szymonowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła