loading...

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2017

Jak obyczaj karze stary, według ojców naszej wiary, pragniemy złożyć wam życzenia w Dzień Bożego Narodzenia.

Nim gwiazdka zabłyśnie, nim święta przeminą

Niech wam błogosławi Panienka z dzieciną

Niech się wasze życie w szczęśliwość splata

Dziś, jutro , w Nowym Roku i po wszystkie lata


Salezjanie ze wspólnoty św. Jana Bosko

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – druga co do ważności uroczystość w roku kościelnym i mająca swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Syna Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnicę również w naszych Domowych Kościołach.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym Parafianom i dobrodziejom za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt, porządki, ustawienie choinek, zrobienie szopki /Wspólnocie NIKODEM/, a także za składane ofiary i dary złożone dla najuboższych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać.

Jutro, 26 grudnia, drugi Dzień Świąt, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na kształcenie w diecezji.

W  najbliższą niedzielę 31 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu grudniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00. W naszej bratniej salezjańskiej Parafii św. Rodziny ten dzień jest dniem parafialnego odpustu. 

W ostatni dzień grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą dziękczynną za przeżyty rok, po mszy świętej zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo i odśpiewamy uroczyste „Te Deum” za miniony rok Pański 2017.

W pierwszy dzień roku Wspólnota Kościoła obchodzi uroczystość Bożej Rodzicielki. Msze święte według rozkładu mszy świętych niedzielnych. 


 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła