loading...

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12.2019

Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym Oratorium zostanie wygłoszona kolejna Katecheza O Bogu dla dorosłych; temat katechezy związany jest z nowym Programem Duszpasterskim, który dotyczy Tajemnicy Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Roratami, odprawiane są codziennie godz. 6.15. Po roratach od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci, młodzież i uczestników Rorat do Oratorium na ciepłe kakao i słodki poczęstunek.

 

 1. We środę 11 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Daniel Śliwiński, który pełni w naszym salezjańskim dziele funkcję kierownika Oratorium i katechety. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 6.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Daniela. 

 

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach naszej modlitwy w intencji trwającego Synodu w naszej Diecezji. Po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie w sali konferencyjnej, zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot i grup parafialnych na obrady.
 2. W czwartek 12 grudnia w Parafii p.w. Św. Antoniego w Pile, w godz. 9.30-18.30 będzie wystawiony w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Będzie można indywidualnie modlić się o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Natomiast po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo w tej intencji. Krzyż ten peregrynuje po całej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! dla wszystkich, którzy ofiarowują tzw. paczki z serduszkiem. Można je składać w zakrystii lub w naszym oratorium. Wszystkie dzieci zapraszamy  na spotkanie świąteczno – mikołajkowe. Odbędzie się ono w sobotę 14  grudnia od godz. 15.00. Zapisy u ks. Daniela lub w oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. 

 

 1. Bardzo dziękujemy także za składane produkty żywnościowe do wystawionego w naszej świątyni kosza adwentowego. Nasz parafialny zespół Caritasu wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Spotkanie Caritasu wraz z rodzinami potrzebującymi odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 15.30 w Oratorium. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W piątek 13 grudnia w Kościele NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie się o godz. 19.00 Adwentowe Czuwanie Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania do wzięcia udziału w tym czuwaniu.

 

 1. W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy  do nabywania.

 

 1. Zapraszamy naszych Parafian na 9 dniową pielgrzymkę do Gruzji. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2020 r. W programie min. Tibilisi i Batumi. Zgłoszenia do 10 grudnia 2019 r. można kierować do ks. kapelana szpitala ks. Tadeusza Tel. 534 700 040. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła lub zakrystii.

 

 

 1. Za tydzień w III niedzielę Adwentu w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii zostaną wygłoszone rekolekcje adwentowe. Rozpoczną się one w sobotę wieczorną mszą świętą o godz. 18.00. Wygłosi je o. Roman ze Zgromadzenia Księży Michaelitów. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na mszach świętych oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 10.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn, we wtorek nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 10.00 msza święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Módlmy się o potrzebne łaski Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty oraz dla wszystkich Parafian, aby w ich sercach na nowo narodził się Pan Jezus.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne, które będą prowadzone w naszej świątyni.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności

Śp. Tadeusz Kufel, lat 68.

Śp. Romuald Dybziński, lat 79.

 

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła