loading...

Zesłanie Ducha Świętego -31.05.2020

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zebrani jako Żywy Kościół naszego Pana, otwierajmy nasze serca na Moc działania Ducha Świętego: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”. Zachęcamy tych naszych braci i siostry, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej do odważnego otwarcia swego serca na Boże Miłosierdzie.

 

 

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wspólnotom i Grupom Parafialnym za prowadzenie w miesiącu maju Apeli Jasnogórskich. Niech Maryja nasza Wspomożycielka Wiernych wyjednuje nam wiele łask u Bożego tronu.

 

  1. W poniedziałek 1 czerwca Wspólnota Kościoła celebruje Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – jest tzw. drugi dzień Zielonych Świąt. Tego dnia ogarniamy naszą serdeczną modlitwą wszystkie dzieci w dniu ich święta.

 

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, będą one odprawiane na zakończenie mszy świętej. Po komunii świętej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa litanią ku czci Serca Jezusowego. Przed mszą świętą o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową prowadzoną przez poszczególne grupy i wspólnoty naszej Parafii.

 

  1. We wtorek o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo za wszystkich biskich zmarłych polecanych w wypominkach, a o godz. 18.00 msza święta zbiorowa na naszych zmarłych. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy grupę modlitewno-paliatywną.

 

  1. W czwartek 4 czerwca przypada Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana  jest to zarazem I czwartek miesiąca. Wieczorna msza święta zostanie odprawiona w intencji ministrantów i ich rodziców. O godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu 5 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30, zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 

  1. W najbliższą sobotę 6 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 8.00 msza święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu,  po mszy świętej  odmówimy różaniec i uwielbimy Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie podczas adoracji .

 

 

  1. Za tydzień w niedzielę 7 czerwca przypada pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 10.30 konferencja dla Żywego Różańca i msza święta w intencji Członków Rodziny Różańcowej.

 

 

  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Jan Rutkowski lat, 89;

śp. Irena Rakowska lat 89;

śp. Edward Kowalik lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła