Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Zmartwychwstanie Pańskie – 5.04.2025
- Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych.
- Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję księżom za ich posługę, szczególnie w konfesjonale; ks. rekolekcjoniście Michałowi Mejerowi; Salezjanom Współpracownikom za kiermasz świąteczny i przygotowanie ciemnicy; wspólnocie „ Nikodem” z chórem za zrobienie Grobu Pańskiego; panu organiście Damianowi i chórowi „Soli Deo”, szafarzom i ministrantom; paniom układającym kwiaty; wszystkim włączającym się w przygotowanie tych świąt. Dziękuję również za wszystkie ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój naszej świątyni. Składam wszystkim staropolskie „Bóg zapłać”.
- Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, która jest Niedzielą Miłosierdzia na sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
- Jutro – w drugi dzień świąt - Msze św. jak w każdą niedzielę.
- We wtorek zapraszamy dzieci do Oratorium na godz. 11.00 na wielkanocne poszukiwanie słodyczy. Najpierw będą gry i zabawy, a później poszukiwania słodkości.
- W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od potraw mięsnych. W tym czasie, każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
- Taca z następnej niedzieli - inwestycyjna - będzie przeznaczona na zapłatę za nałożenie granitu na bocznych wejściach do świątyni.
- Spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej odbędzie się 14 kwietnia.
- Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę NMP WW i Św. Jana Bosko.
-
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 5.04.2026
7.30
+ Stanisława (f) RĄCZKA
9.30
O błogosławieństwo Boże dla członków Żywego Różańca, a dla zmarłych łaskę nieba
9.30
+ Marianna, ks. Marian i Józef KRZESNIAK oraz rodzice z obojga stron – od siostry, córki i wnuków
11.00
+ Mikołaj SOCZYWKO ( 2 r. s), Halina ( 11 r. ś), Ryszard ( 6 r. ś) EJSMONT
11.00
+ Edmund SUCHACKI ( 7 r. ś)
12.30
+ Aleksander PYTEL ( 5 r. ś)
18.00
+ Jadwiga
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– 6.04.2026
7.00
+ Anna, Czesław KASZUBA, Jan, Regina, Wacław KUCHARSCY
9.30
O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Edyty i Łukasza NOWAKOWSKICH z okazji 22 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego
9.30
+ Barbara i Czesław GRUDZIŃSCY
11.00
+ Antoni (21 r. ś), Halina POLASZEK, Marian, Teodozja, Józef, Edmund, Barbara, Paweł, Wiesław i zmarli z rodziny
12.30
+ Jerzy PLEWA, Czesława (f), Feliks, Bronisława (f), Jan, Zdzisław, Edward i wszyscy zmarli z rodziny
18.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
WTOREK – 7.04.2026
7.00
+ Mariusz
7.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
7.00
+ Helena MARKOWICZ (gr. 1)
18.00
Za zmarłych z wypominek
18.00
Dziękczynno – błagalna z okazji 65 rocznicy urodzin Janusza z prośbą o zdrowie błogosławieństwo Boże
18.00
+ Jan, Kazimierz, Józef, Martyna ADAMCZYK, Anna SIWEK, Regina, Czesław, Alfons DRÓBKA, Stanisława (f), Mieczysław JAMROZIAK i zmarli z obojga stron
ŚRODA – 8.04.2026
7.00
+ Helena MARKOWICZ (gr. 2)
7.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
18.00
Dziękczynno – błagalna z okazji 60 rocznicy urodzin Halinki z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże - od Przyjaciół
18.00
+ Anna MEDYŃSKA (31 r. ś) i zmarli z całej rodziny
18.00
+ Andrzej i zmarli z rodziny JAGIEŁKÓW i CZEMKO
CZWARTEK – 9.04.2026
7.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
18.00
+ Maria ZIELIŃSKA
18.00
+ Wiesław OLEJNICZAK – od uczestników pogrzebu
18.00
O powrót do zdrowia dla Danuty – od rodziny
PIĄTEK – 10.04.2026
7.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
18.00
+ Marian JARZYŃSKI - od uczestników pogrzebu
18.00
+ Elżbieta KWIATKOWSKA - od uczestników pogrzebu
18.00
+ Antoni, Franciszek, Maria, Anna, Władysława (f), Karolina
SOBOTA – 11.04.2026
7.00
+ Helena MARKOWICZ (gr. 5)
7.00
+ Stanisława (f) RĄCZKA
18.00
Dziękczynna z okazji 75 rocznicy urodzin Aleksandry, dziękując za zdrowie i łaski, prosząc o dalszą opiekę Matki Bożej
18.00
+ Józefa (f) KLIMEK
18.00
+ Franciszka (f), Klemens WYPUSZ, Zofia, Marian IMA i zmarli z rodziny
18.00
+ Leon, Helena
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 12.04.2026
7.30
+ Stanisława (f) RĄCZKA
7.30
+ Helena MARKOWICZ (gr. 6)
9.30
+ Józefa (f) i Zdzisław PYTEL
9.30
+ Jan WIERGOWSKI ( 5 r. ś) i rodzice z obojga stron
11.00
Dziękczynno – błagalna z okazji 60 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego Marii i Kazimierza KAMIŃSKICH z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże
11.00
+ z rodziny: ZABOKLICKICH, BARCHAN, CIĘŻKICH, JASTRZĘBSKICH, POLASZEK i ŚWIĄTEK
12.30
Dziękczynno – błagalna w intencji Jacka
12.30
Dziękczynno – błagalna w intencji Bogumiły
18.00
+ Jadwiga