loading...

Ogłoszenia parafialne - II niedziela adwentu 6.12.2020

 

  1. W drugą niedzielę Adwentu jesteśmy wszyscy zaproszeni aby: „Przygotować drogę Panu, abyśmy prostowali ścieżki dla Niego”. Prośmy Ducha Świętego, aby droga do naszego serca i duszy była zawsze przygotowana na Jego przyjście.

 

  1. W poniedziałek 7 grudnia po mszy świętej wieczornej o godz. 18.50 w Salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnoty w celu zaplanowania działań duszpasterskich na najbliższy czas. 

  2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii zostaną odprawione msze święte o godz. 7.00; 12.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 12.00, nastąpi Adoracja Najświętszego i modlitwa różańcowa – to nabożeństwo będzie odprawiane w ramach tzw. Godziny Łaski dla Świata.   

  3. W czwartek 10 grudnia zapraszamy wszystkich wiernych po mszy świętej wieczornej na adorację i nabożeństwo eucharystyczne; „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. W tym dniu nie będzie adoracji o godz. 17.00, przesuwany ten czas modlitwy po mszy świętej wieczornej czyli ok. godziny 18.40. 

  4. W zakrystii kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wigilijny stół. Zachęcamy  do nabywania. 

  5. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego Centrum Krwiodawstwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy. 

  6. Zarząd Żywego Różańca przy kościele św. Rodziny w Pile serdecznie zaprasza na kiermasz książki katolickiej z Wydawnictwa Sióstr Loretanek. W ofercie są książki dla dorosłych i dla dzieci. Kiermasz obywa się w Domu Katechetycznym, gdzie mieści się kiosk parafialny, będzie on czynny w każdą niedzielę Adwentu od  7-14  oraz po południu  od 15-18.  Serdecznie zapraszamy do nabywania katolickich książek.

  7. Dzisiaj po mszy świętej w przedsionku kościoła można złożyć swój podpis dla inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”, dziękujemy tym wszystkim, którzy w ten sposób wyrażą swoje osobiste świadectwo w obronie wartości życia i wspólnoty rodzinnej. 

  8. Za tydzień w III niedzielę Adwentu przypada 13 dzień miesiąca, zapraszamy tego dnia o godz. 17.30 na nabożeństwo Fatimskie.

  9. W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli  miesiąca, zbierana taca będzie przeznaczona na dalsze inwestycje, związane z budową i utrzymaniem naszej świątyni.

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła