loading...

ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2019

Dzisiaj 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. Procesja na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 od bramy głównej cmentarza, a po procesji zostanie odprawiona Msza Święta przy kaplicy cmentarnej. Pierwszego listopada w o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wspominkowe. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W sobotę 2 listopada - Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze oczekują na to, aby dołączyć do grona świętych w niebie. W naszym kościele zostaną odprawione msze święte o godz. 7.00, dodatkowa msza święta o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00. W Dzień Zaduszny 2 listopada od godz. 8.00 kapłani odwiedzą z wizytą sakramentalną  chorych z naszej wspólnoty parafialnej. O Godzinie Miłosierdzia o 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę na cmentarzu w intencji naszych bliskich zmarłych.

3.Nie zapominajmy, że przez pierwsze osiem dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

  1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy wiernych o godz. 17.30 na nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek, zostaną one przeznaczone na dalsze inwestycje związane z dokończeniem prac w naszej świątyni.

 

  1. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można obejrzeć bardzo głośny film pt. NIEPLANOWANE. W krajach, gdzie odbywały się premiery wywołał on prawdziwą burzę. Każdy z nas nie czuję się zaproszony do obejrzenia tego filmu. W lutym w przyszłym roku jest taki zamiar, iż będziemy w naszej Parafii gościć główną bohaterkę tego filmy ABBY JOHNSON.

 

Odszedł do wieczności w dniu 31 października tata ks. Daniela Śliwińskiego:

śp. Zbigniew Śliwiński, lat 60; o terminie pogrzebu poinformujemy, gdy będzie znana data uroczystości pogrzebowych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, ……Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła