loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020

Dzisiaj 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Dzisiaj o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

1. Od dzisiaj, przez kolejne 8 dni, nasza Wspólnota Parafialna przyłącza się do modlitewnego dzieła, które nosi nazwę RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA. Po mszy świętej wieczornej, będziemy trwali na modlitwie różańcowej przed Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu. To wszystko co się dzieje na świecie i w naszej Ojczyźnie przynagla nas do działania. Sami sobie nie damy rady, jak powietrza potrzebujemy pomocy Boga, pragniemy wołać o wypełnienie się Woli Naszego Pana wobec losów naszej Ojczyzny i świata całego.

 

  1. W poniedziałek 2 listopada - Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze oczekują na to, aby dołączyć do grona świętych w niebie. W naszym kościele zostaną odprawione msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

3.W tym roku, na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej przez wszystkie dnia miesiąca listopada, duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny: za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

  1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy wiernych o godz. 17.30 na nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek, zostaną one przeznaczone na pokrycie kosztów instalacji nowych organów kościelnych.

 

  1. We wtorek, z racji pierwszego wtorku miesiąca zapraszamy na mszę świętą zbiorową za zmarłych. Tego dnia swoje comiesięczne spotkanie organizuje grupa paliatywna, która będzie uczestniczyła we mszy świętej wieczorem.

 

  1. W czwartek 5 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Msza święta wieczorna z racji pierwszego czwartku miesiąca  zostanie odprawiona w intencji ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca 6 listopada od godz. 8.00 kapłani odwiedzą z wizytą sakramentalną  chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poszczególnych grupach wiekowych o godz. 19.00, po tych spotkaniach zostanie odprawiona msza święta.

 

  1. W sobotę 7 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo to rozpocznie się mszą świętą o godz. 18.00,  po mszy świętej wspólnotowy różaniec i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

 

  1. Po rozmowach z księżmi Misjonarzami, którzy mieli wygłosić nasze Misje Parafialne, podjęliśmy decyzję, iż Misje odbędą się w innym bardziej dogodnym terminie.

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła