loading...

Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 11.08.2019

Dzisiaj w XIX niedzielę zwykłą Słowo Boże wzywa nas do czuwania: „Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Nie chrześcijańska postawa duchowej czujności niech będzie dla nas zachętą do wiernego trwania przy Bogu.

 

  1. We wtorek  13 sierpnia zapraszamy wszystkich wiernych na modlitwę różańcową z okazji rocznicy Objawień Fatimskich. Rozpoczęcie modlitwy po mszy świętej wieczornej i procesja wokół naszej świątyni.

 

 

  1. W najbliższy czwartek 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Tego dnia msze święte będą odprawianie według rozkładu mszy niedzielnych. Zachęcamy naszych Parafian, aby na liturgię przynieść bukiety ziół, kwiatów, warzyw, zostaną one pobłogosławione. Sam gest błogosławieństwa plonów i owoców ziemi jest okazją, aby podziękować Bogu Stwórcy za Jego dary.

 

  1. W czwartek 15 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17.30, natomiast o 21.00 w to największe Święto Maryjne zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

 

5.W najbliższą Uroczystość Maryjną tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „CUD nad WISŁĄ z 1920 roku. Polecajmy losy naszego Narodu Królowej Polski.

 

6. Parafia Salezjańska w Czaplinku zaprasza na Wieczór Uwielbienia. Odbędzie się on w Amfiteatrze Miejskim w Czaplinku w sobotę 17 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na Wakacyjne Rekolekcje Biblijne, które odbędą się w dniach 17-21 sierpnia w Kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Rekolekcje te poprowadzi o. Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 17.00. W programie różaniec, Eucharystia, katecheza i wieczorne nabożeństwo. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wszystkie szczegóły są zamieszczone na  plakacie w przedsionku kościoła.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, na rzecz kontynuowania dalszych prac związanych z inwestycjami w naszej parafialnej świątyni.  Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła