loading...

Ogłoszenia parafialne - XXII niedziela zwykła 30.08.2020

W poniedziałek  31 sierpnia przypada co miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci świętego Patrona, a o 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców naszego salezjańskiego dzieła.

 

 

  1. We wtorek 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Chcemy na tej mszy świętej zawierzyć Panu Bogu wszystkie dzieci i młodzież z naszej Parafii, aby ten rok szkolny był dla nich szczęśliwy i owocny nie tylko w wymiarze dydaktyczno-wychowawczym ale także moralno-duchowym.

We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych i o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia swoje comiesięczne spotkanie będzie miała także Grupa Paliatywno-Modlitwena.

 

  1. W środę 2 września rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tego dnia spotkanie odbędzie się w dwóch grupach w salce nad zakrystią o godz. 17.45 dla dziewcząt, a godz.. 18.45 dla chłopców.

 

  1. W czwartek  3  września przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Tego dnia zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na mszę świętą o godz. 18.00. Pragniemy tą mszą świętą rozpocząć nowy rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca 4 września zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu spowiedzi podczas mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00.  Tego dnia kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Zachęcamy tych wszystkich naszych parafian, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa w swoim domu, aby zgłosili swój adres do czwartku.

 

W piąteko godz. 17.00 zapraszamy dzieci na mszę pierwszopiątkową, o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem o godz. 19.00 swoje nabożeństwo pierwszo-piątkowe będzie miała młodzież i kandydaci do bierzmowania.

 

  1. W sobotę 5 września przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 8.00 msza święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po mszy świętej wspólnotowy różaniec i adorację przed Najświętszym Sakramentem. Jest to nabożeństwo. O które bardzo prosiła Matka Boża podczas objawień  w Fatimie.
  2. W sobotę 5 września  w naszej Parafii o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji rodzin, którzy utracili dzieci. Następnie o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym odbędzie się pochówek dzieci utraconych.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 6 września - zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 10.30 – konferencja i msza święta w intencji rodziny różańcowej.

 

Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej i ich Rodziców zapraszamy za tydzień na mszę świętą o godz. 12.30, tą mszą świętą rozpoczniemy czas przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunii Świętej, po mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne.

W niedzielę 6 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie z rodzicami w celu omówienia spraw organizacyjnych związanych z przyjęciem sakramentu bierzmowania, które nastąpi 18 września w piątek.

 

  1. W najbliższą niedzielę 6 września przybędą do naszej Parafii klerycy WSD z Koszalina. Po mszach  świętych będzie zbierana ofiara do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Pilski Oddział ACS SŁUCHMED, którego siedziba znajduje się przy Placu Zwycięstwa (naprzeciwko hotelu Gromada) zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości bezpłatne badanie słuchu. Gabinet kieruje się  misją, która jest pomaganie wszystkim osobom z problemami niedosłuchu.

 

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

Śp. Jan Machnik, lat 72.

Śp. Stanisław Płóciennik, lat 71.

 

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła